Pyszna kuchnia naszego kraju

Jeśli pragniesz spróbować standardowej kuchni polskiej, przestań kalkulować własne kalorie. Zwyczajowe posiłki są niezmiernie obfite i niejednokrotnie zawierają sporo mięsa. Wystarczy niemniej jednak spróbować tylko odrobinę, żeby odkryć, że są w samej rzeczy smaczne oraz godne paru kęsów więcej. Najbardziej polecanymi potrawami są: bigos, kotlet schabowy, pierogi i gołąbki. Rodacy chwalą się, że dwoma fundamentalnymi produktami jakie jedzą na co dzień jest chleb oraz lokalna kiełbasa.

Restauracja Grodzka Kraków

•    Tradycyjna kuchnia polska jest prawdziwą bombą kalorii, jednakowoż kiedy raz się jej spróbuje – nie jest się w stanie oprzeć się pokusie, żeby nie sięgnąć po więcej.
•    Jest bogata w różne rodzaje mięsa (wieprzowina, kurczak, wołowina) oraz słynna z fenomenalnego chleba i rozkosznych kiełbasek (lepszych aniżeli niemieckie!).
•    Menu polskie jest nieustannie wzbogacane o innowacyjne smaki, nieraz nawet egzotyczne.

Jakich towarów nie może zabraknąć w tradycyjnej lokalnej kuchni?

Krakow Restaurant Polish Cuisine

W największym stopniu tuzinkowymi składnikami kuchni polskiej są kapusta kiszona, buraczka, ogórki (korniszony), śmietana, kalarepa, grzyby, kiełbaski i wędzona kiełbasa. Pokarm nabiera smaku za pomocą ziół i marynat takich jak majeranek, koperek, kminek, pietruszka bądź pieprz. Najpopularniejsze desery to ciasta oraz ciastka. Kieliszek wódki jest dobrym uzupełnieniem świątecznych posiłków oraz wspomaga strawić dania.

Skąd lokalna kuchnia czerpie inspirację?

•    Polska kultura zawsze integrowała elementy ze swoimi sąsiadami, można w niej też odszukać w samej rzeczy przepisów o żydowskim pochodzeniu.
•    Dziś polskie menu bezustannie się zmienia, pod wpływem różnych, nieraz egzotycznych smaków.
•    Oprócz tradycyjnych restauracji specjalizujących się w krajowej kuchni, w miastach Polski wolno się rozsmakować też w wegetariańskich barach, oraz w restauracjach serwujących dania kuchni włoskiej, francuskiej i azjatyckiej.

Podsumowując – jaka jest schematyczna polska kuchnia?

Ekscytująca, bogata, wyborna i w pewnych momentach straszna (wszystkie te pikle!). Całe szczęście w sieci wolno dziś z łatwością znaleźć wszystkie te przepisy kulinarne, potrawy na desery, opisy schematycznych potraw oraz bardzo dobre polskie napoje i napełniać się tymi tradycyjnymi smakami na co dzień.